Ul. Sienna 25, Lublin

(wjazd od Al.Tysiąclecia)

O naszym Dworku...

O naszym Dworku...

Troszeczkę historii...

Nasz lokal umiejscowiony jest w centrum Lublina, na jednej z najstarszych ulic tego pięknego miasta – na ul. Siennej – przez którą wiedzie główny szlak turystyczny. Niegdyś ulica Sienna stanowiła przedsionek Starego Miasta prowadząc prosto do Bramy Grodzkiej.

Warto również wspomnieć, że jedynie kilka minut drogi dzieli Dworek Szlachecki od Starego Miasta, które słynie z wielu zabytkowych budowli, a także przytulnych kafejek, pubów i restauracji.

Mijamy Zamek Lubelski (z zachowaną basztą oraz Kaplicą Świętej Trójcy – zabytkiem klasy 0 dołączonym do rejestru UNESCO). Przez Bramę Grodzką wchodzimy na Starówkę oglądając urocze kamienice wokół Rynku i Trybunał Koronny. Wychodzimy przez Bramę Krakowską (stanowiącą symbol Lublina). Obok znajduje się renesansowo-barokowa Archikatedra Lubelska (w której znajduje się krypta oraz tzw. akustyczna zakrystia) i Wieża Trynitarska (z której szczytu można podziwiać zajmującą panoramę naszego miasta), a także innych ciekawych zakątków Lublina.

lublin-zamek

Swobodny dojazd do Dworku Szlacheckiego zapewni Państwu położony kilkaset metrów dalej dworzec PKS w sąsiedztwie którego znajdują się dwa największe targowiska na Lubelszczyźnie.

Lokal 24 godziny na dobę chroniony jest przez agencję ochrony, co zapewnia naszym Klientom pełne poczucie bezpieczeństwa i doskonałe warunki odpoczynku.

Na terenie Dworku mieści się również parking który pozostaje do dyspozycji Gości.

Dokładamy wszelkich starań, aby wyjątkowy klimat Dworku Szlacheckiego przekładał się na samopoczucie każdego z naszych Gości, dając im poczucie bezpieczeństwa, wytchnienie i odprężenie oraz oddalając wszelkie troski dnia codziennego.